«

»

Do Konina zawita rewelacja wiosny – Jarota Jarocin

Już jutro o g. 17.00 rozpocznie się ostatnie spotkanie Górnika Konin w sezonie 2018/19 przed własną publicznością. Biało-Niebiescy podejmą na Podwalu zespół Jaroty Jarocin. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny, więc już teraz zachęcamy wszystkich do udziału w tym spotkaniu. A zapowiada się ono niezwykle ciekawie.

Górnik Konin - Jarota Jarocin (sezon 2016/17)

Górnik Konin – Jarota Jarocin (sezon 2016/17)

Piłkarsko Jarota to chyba największa rewelacja rozgrywek w rundzie wiosennej, żeby nie powiedzieć, że prawdziwi rycerze wiosny na boisku. Jeszcze w przerwie zimowej ważyły się losy dalszych występów Jaroty w III lidze, a nad zespołem z Jarocina krążyło widmo upadku klubu ze względów finansowych. Co więcej, w mediach było nawet głośno o przygotowanym już piśmie upadłościowym Jaroty, ale ostatecznie udało się poskładać drużynę i przystąpić do rundy wiosennej. A w niej odmłodzona drużyna Jaroty pokazała się nad wyraz znakomicie! Na 14 meczów drużyna odniosła aż 6 zwycięstw, 3 remisy i zanotowała 5 porażek. To pozwoliło Jarocie nie tylko utrzymać się w lidze, ale również dogonić w punktacji naszego Górnika (37 punktów łącznie dotychczas, w tym 21 zdobytych wiosną). Jarota zabierał punkty nie tylko bezpośrednim rywalom w walce o utrzymanie, ale namieszał też w meczach z drużynami z góry i środka tabeli, remisując np. z Radunią Stężyca czy wygrywając z Bałtykiem Gdynia. Nie będzie zatem przesady w tym, że ta drużyna zasługuje na miano rewelacji rundy wiosennej, patrząc na to w jakim miejscu znajdował się jeszcze klub 6 miesięcy termu. Nie trzeba chyba pisać, że naszemu Górnikowi, który walczy teraz przede wszystkim o ProJunior System, będzie w sobotę niezwykle ciężko wywalczyć dobry wynik na boisku. 

Kibicowsko w sobotę musimy się dobrze pokazać na Podwalu, bowiem przyjadą do nas znowu kibice gości! Jarota mobilizuje się już na to spotkanie i patrząc na aktywność kibiców z Jarocina w ostatnim okresie, można być pewnym, że sektor gości nie będzie tego dnia pusty! Z racji ostatnich rozległych kontaktów Jaroty, możemy się spodziewać, że do Konina zawitają razem z gośćmi kibice LKSu Czarnylas, Astry Krotoszyn, Victorii Września (?) a kto wie, czy nawet nie Tarnovii Tarnów. O kibicach Jaroty z pewnością głośniej było w marcu br, kiedy to w ok. 100 osób ze wsparciem, obecni byli na wyjeździe w Kaliszu, podczas którego odpalono trochę fajerwerków. Warto dodać, że jarocińscy fani byli obecni już dwukrotnie na meczu Jaroty w Koninie w poprzednich sezonach: w 2017/18 w ok. 25 osób, a w 2016/17 w 31 osób. Nasz sektor w tych meczach nie należał do największych, więc w sobotę będzie okazja, by w końcu to nadrobić. Wszyscy do młyna!

Górnik Konin - Jarota Jarocin (sezon 2017/18)

Górnik Konin – Jarota Jarocin (sezon 2017/18)