«

»

Imponujący początek rundy wiosennej

Zespół Górnika Konin w imponującym stylu rozpoczął wiosenne rozgrywki V ligi. W trzech pierwszych meczach, Biało-Niebiescy zainkasowali komplet 9 punktów, wygrywając wszystkie dotychczasowe spotkania rozegrane po przerwie zimowej.

Na inaugurację ligi Górnik podejmował u siebie zespół Przemysława Poznań. Zwycięstwo 5-0 było najwyższym w obecnym sezonie w wykonaniu Łańcuchów. W następnych spotkaniach nie było już tak łatwo; na wyjeździe wygraliśmy skromnie 1-0 w Chorzeminie z miejscowym Orkanem, na kolejkę później 3-2 z Płomieniem Przyprostynia na Podwalu. 9 punktów pozwoliło uciec nieco z okolic potencjalnej strefy spadkowej, choć finalnie przełożyło się to póki co tylko na awans o dwie pozycje w ligowej tabeli. Obecnie Biało-Niebiescy z dorobkiem 21 punktów plasują się na 11 pozycji Red Box V ligi wielkopolskiej.

Apetyty kibiców na pewno zostały rozgrzane i nie ma się co dziwić, bo drużyna po licznych wzmocnieniach w końcu zaczęła prezentować odpowiedni (przynajmniej dla tej ligi) poziom. Przed nami teraz kolejne spotkania. Pierwsze u siebie w Wielki Czwartek z Polonusem Kazimierz Biskupi, podczas którego chyba wszyscy będą oczekiwać rewanżu naszych zawodników za porażkę z jesieni. Następnie jedziemy do Komornik na spotkanie z drużyną o nazwie Wielkopolska, która zajmuje obecnie ostatnie miejsce w lidze. Potem z kolei czas nas domowe spotkanie z Polaninem Strzałkowo, z którym już jesienią wygraliśmy. Liczymy zatem na kolejny komplet 9 punktów!

Aktualne wyniki + tabelę naszej ligi znajdziecie na stronach 90minut.pl (link tutaj).