«

»

Biało-niebieska rodzina w komplecie. Górnik – Polonia 3-1!

Mecz z Polonią Środa Wielkopolska był z kilku względów wyjątkowy, ale szczególnie jeden był niezwykle ważny . W obliczu wszystkich ostatnich problemów z jakimi boryka się nasz klub, dobitnie pokazał, co to znaczy Biało-Niebieska Rodzina. Patrząc na atmosferę na stadionie, nawet sceptycy szybko mogli zrozumieć, że to nie tylko slogan, ale prawdziwa, rzeczywista społeczność młodych ludzi, których połączyła wspólna idea. To piłkarska rodzina, dzięki której jedno jest pewne – nasz Górnik Konin nigdy nie zginie!

Górnik Konin - Polonia Środa Wlkp. (sezon 2018/19)Na stadionie mogliśmy po raz pierwszy w historii zobaczyć na raz wszystkie grupy młodzieżowe i dziecięce, trenujące w Górniku. Około 250 dzieciaków i młodzieżowców pojawiło się wspólnie na trybunie przy Podwalu, a w przerwie meczu również na boisku, prezentując się dumnie z górniczym herbem na piersi. Na płocie pojawiły się również flagi i transparenty poszczególnych roczników w klubie, a na sektorze przygotowany został okolicznościowy transparent z wymownym hasłem „Górnik to siła – Biało-niebieska rodzina”. Prezentacja z pewnością robiła wrażenie, a cały Konin w końcu mógł się w końcu przekonać, który klub jest największą siłą sportową w mieście.

Nasz sektor tego dnia to ok. 70 osób z jedną flagą na płocie i dopingiem przez cały mecz. Po drugiej stronie stadionu wisiał znany już transparent, skierowany do urzędującego prezydenta, który nie kwapił się ze wsparciem dla naszego klubu. Przez pewien czas, doping był prowadzony nawet na dwie strony, po tym jak grupy młodzieżowe siedzące naprzeciw trybuny krytej zostały również poderwane do śpiewu przez jednego z naszych kibiców. Na to wsparcie zareagowali w końcu nasi piłkarze, którzy mimo to, że przegrywali 0-1, podnieśli się, strzelili rywalom 3 bramki i w konsekwencji zasłużenie wygrali. 

Górnik Konin - Polonia Środa Wlkp. (sezon 2018/19)

Ogólnie piłkarsko to były dobre występy naszych zawodników, a goście nie wiele zdołali pokazać ze swoich piłkarskich umiejętności. Jak widać przepłacane niejednokrotnie nazwiska w tej naszej lidze nie grają, co kolejny raz zostało udowodnione przez naszą drużynę na boisku. Nasi piłkarze powinni z tego spotkania zapamiętać przede wszystkim jedną ze starych piłkarskich prawd, która mówi, że „chcieć = móc”. Koncentracja przez 90 minut daje wymierne efekty i tego byliśmy tutaj świadkiem. Pozostaje mieć nadzieję, że wygrana pozwoli dźwignąć się zespołowi w górę i złapać jeszcze sporo punktów przed zimową przerwą. Górnik Konin - Polonia Środa Wlkp. (sezon 2018/19)

GÓRNIK TO SIŁA, BIAŁO-NIEBIESKA RODZINA!

fot. LM.pl / własne